kancelaria prawna Gliwice
Porady

Kancelaria prawna: kiedy warto skorzystać z jej oferty?

Do prawnika najczęściej udajemy się wtedy, gdy potrzebujemy pomocy specjalisty w zakresie określonej dziedziny prawa. Jaki usługi mogą zaoferować kancelarie prawne? Kiedy warto skonsultować się z adwokatem albo radcą prawnym? Na co dzień nie potrzebujemy pomocy prawnika. Zdarzają się junak takie sytuacje, gdy wskazana jest konsultacja z takim specjalistą. W takiej sytuacji trzeba udać się do kancelarii prawnej – obecnie z tego typu usług można skorzystać w całej Polsce, także pro bono, czyli bez opłat.

Prawnik – adwokat czy radca prawny?

Gdy konieczne jest udanie się do prawnika, do dyspozycji są dwa rodzaje kancelarii: adwokackie i radcowskie, czyli radcy prawnego. Tutaj często pojawia się pytanie – do kogo należy się udać? Aktualnie różnice pomiędzy adwokatem a radcą prawnym są niemalże niewidoczne. Dotyczą one tylko przypadków zatrudnienia radcy prawnego – nie może on wtedy reprezentować swojego pracodawcy w sprawach karnych i karnoskarbowych jako jego obrońca. Poza tym profesje te praktycznie się nie różnią, zatem klient potrzebujący pomocy prawnej może udać się zarówno do adwokat, jak i do radcy prawnego – wszędzie otrzyma taką samą pomoc.

Usługi dostępne w kancelariach prawnych

Kancelarie prawne mogą zapewnić swoim klientom bardzo szeroką obsługę. Jest ona skierowana zarówno do osób prywatnych poszukujących pomocy prawnej, jak i do klientów biznesowych – firm, spółek.

Zakres usług dostępnych w kancelariach prawnych:

  • udzielanie porad prawnych – analiza problemu przedstawionego przez klienta, a następnie zaprezentowanie możliwych rozwiązań na bazie przepisów prawa
  • przygotowywanie dokumentów na życzenie klienta – pozwów, wniosków, dokumentów odwoławczych, a także innych dokumentów prawnych
  • opiniowanie dokumentacji – przygotowywanie opinii prawnych na podstawie przedstawionej dokumentacji, na przykład umów
  • reprezentowanie klienta w sądach – reprezentacja w sądach pierwszej i drugiej instancji
  • pełna obsługa prawna przedsiębiorstw – usług polegające na obsłudze firm pod kątem prawnym
  • inne usługi prawne – pomoc w negocjacjach, mediacjach

Jak wybrać odpowiednią kancelarię adwokacką lub radcowską?

Dobór właściwej kancelarii prawnej powinien bazować na jej specjalizacji oraz na opiniach, jakie uzyskała od swoich klientów. Osobom chcącym udać się do punktu jak kancelaria prawna Gliwice mogą zapewnić dostęp do wielu prawników, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Wato zatem poświęcić czas na poznanie adresów, a także opinii na temat adwokatów i radców prawnych, by znaleźć sprawdzonego fachowca.