meble koszalin
Dom

Nowoczesne meble do salonu – alternatywa dla meblościanki

Meblościanki powoli odchodzą w przeszłość. Zamiast nich powodzeniem cieszą się meble nowoczesne, które najczęściej tworzą modułowe kolekcje umożliwiające indywidualne dopasowanie do wnętrza. Co ciekawego można znaleźć w ofercie marek meblowych? Salon jest pomieszczeniem pełniącym różne funkcje, dlatego też jego umeblowanie powinno uwzględniać jego przeznaczenie. Jakie meble do salonu warto wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem! W salonie powinny znaleźć się podstawowe rodzaje mebli, które będą mogły zapewnić niezbędną przestrzeń do przechowywania w tym pomieszczeniu.

Meble do salonu – lista zakupowa

Do salonu wybierane są poniższe typy mebli:

– meble wypoczynkowe – sofa, kanapa, narożnik, fotele

– meble RTV – szafka, stolik pod telewizor

– stolik kawowy, ława

– meble do przechowywania – regały, komody, półki wiszące, szafki

Dodatkowo w wielu domach i mieszkaniach salon pełni też rolę jadalni, dlatego dobiera się do niego dodatkowe meble – stół jadalniany oraz krzesła.

Nowoczesne meble – proste i funkcjonalne

Meble do salonu dostępne są w wielu wariantach do wyboru, dlatego można dopasować je indywidualnie do konkretnego stylu wnętrza oraz swoich potrzeb. Meble nowoczesne to w tym przypadku proste, ale przy tym funkcjonalne konstrukcje, które bardzo dobrze nadają się zarówno do większych, jak i mniejszych przestrzeni. Nowoczesne meble stanowią ciekawą alternatywę dla tych tradycyjnych. Proste linie i geometryczne formy nadają im futurystyczny wygląd. Mogą być też uzupełnione o dekoracyjne przeszklenia, a nawet o podświetlenie LED. Najczęściej producenci oferują meble nowoczesne w seriach składających się z różnych elementów jak szafy, regały, komody, stoliki, szafki RTV. Są one wykonane z tych samych materiałów, dlatego idealnie do siebie pasują Można wtedy dopasować je do wnętrza i swoich potrzeb. Nie ma zatem potrzeby kupowania całej meblościanki – meble z kolekcji można wybierać dowolnie.

Modne meble w jasnych kolorach

Wśród modnych mebli nowoczesnych dominują przede wszystkim te w jasnych kolorach. Ponadczasowa jest biel – w wariancie matowym oraz błyszczącym, czyli z lustrzanym połyskiem. Poza bielą dużym powodzeniem cieszą się meble w monochromatycznych kolorach szarości oraz czerni, a także meble drewniane i w wybarwieniach drewna – najczęściej te jasne, na przykład o barwie brzozy, dębu sonoma. Gdy chodzi o nowoczesne meble Koszalin również ma dobre sklepy, gdzie można je zakupić. Na klientów czeka szeroka paleta ciekawych wzorów do wyboru, które można dopasować do każdego salonu.