pościel lniana
Dom

Piękna pościel lniana – wpuść naturę do swojej sypialni

Bawełniana pościel najczęściej gości w sypialniach Polaków. Jednak do dyspozycji jest także szeroka gama innych materiałów, z których można wykonać komfortową pościel na różne pory roku. Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się pościel lniana, która wykonana jest z naturalnego lnu. To świetny dodatek do wielu aranżacji! Len to roślina oraz wykonana z niej tkanina, która charakteryzuje się wieloma zaletami. Nie tylko jest naturalna, ale także bardzo wytrzymała i trwała. Kiedyś len był głównym włóknem stosowanym do szycia odzieży oraz innych tekstyliów. Następnie został wyparty przez łatwiejszą w uprawie bawełnę. Teraz znów cieszy się dużym powodzeniem.

Dlaczego warto wybrać pościel z lnu?

Z lnu wykonuje się wiele pięknych tekstyliów – to nie tylko ubrania czy dodatki, ale również atrakcyjne elementy wyposażenia wnętrz, na przykład obrusy, poszewki, zasłony czy pościel lnianą. Naturalna pościel lniana jest dzisiaj jednym z hitów. Można zobaczyć ją w wielu modnych aranżacjach, ale jej popularność wynika nie tylko z pięknej faktury lnu. Również bardzo istotne są jego właściwości, które powodują, że pod pościelą lnianą śpi się tak komfortowo. Tkaniny lniane są dość grube, lecz z drugiej strony świetnie przepuszczają powietrze, dlatego zapewniają jego optymalną cyrkulację podczas snu, co zapobiega nadmiernej potliwości, przegrzaniu. Także len jest bardzo przyjemny w dotyku – świetnie dopasowuje się do sylwetki, otulając ją swoją miękkością. Taki efekt uzyskuje się poprzez specjalną technikę prania lnu dla jego zmiękczenia. Warto też wskazać, że pościel lniana jest bardzo trwała, dlatego może posłużyć na wiele lat – cały czas może wyglądać jak nowa.

Pościel lniana – stylowy dodatek do sypialni

Duża popularność pościeli lnianej wynika z jej estetycznego wyglądu – jest ona często wybieranym dodatkiem w aranżacjach w stylu skandynawskim, boho, rustykalnym czy też loft, które dzisiaj są chętnie wybierane także w Polsce. Pościel lniana zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem – dostępna jest przede wszystkim w naturalnych kolorach, między innymi bieli, szarości, beżu czy brązie, ale producenci od czasu do czasu oferują ją także w modnych barwach, na przykład szmaragdowej, ochrze, kolorze kobaltowym.

Gdzie kupić pościel z lnu?

Aktualnie pościel lniana oferowana jest w wielu różnych sklepach – także tych internetowych. Można zakupić ją w znanych sklepach sieciowych z wyposażeniem wnętrz, ale również w mniejszych sklepach specjalizujących się w sprzedaży stylowych tekstyliów do domu.